Taşınma Öncesi temizlik

Taşınma Öncesi Temizlik

Taşınma Öncesi Temizlik,Yeni bir eve taşındığınızda temizlik, hareket etmek kadar zahmetli ve yorucu olur. Evin taşınmadan önce temiz olması, hareket eden kişiye büyük rahatlık sağlar. Bu nedenle ev taşınmadan önce birkaç gün temizlenmiş olmalı. Malları taşımadan önce evi iyice temizlemelisiniz. Ancak, taşınmadan önce temizlik normal ev temizliğinden daha ayrıntılı ve dikkatli olmalıdır. Taşındığınız evi yenilemek istiyorsanız, temizlemeden önce deneyin. Taşınma öncesi temizlik hakkında sizin için pratik bilgiler topladık.

Evin Taşınması Yapmadan Önce Hilelerini Temizleme

Temizlemeden önce, ihtiyacınız olan malzemeleri piyasadan edinin. Zemin temizleyici, parke cila, yüzey temizleme spreyi ve kumaş gibi gerekli malzemeleri eve götürün. Tuvalet kapağını veya aspiratörünü değiştirmek gerekirse, temizlemeden önce değiştirin.

Evde inşaat artıkları varsa, temizliğe başlamadan önce bunları atın. İlk önce, tüm evi bir elektrik süpürgesiyle süpürerek tozunu alın. Sonra zemin beziyle iyice temizlenirsiniz.

İlk işiniz camları temizlemek. Camları temizlerken, temizlemiş olduğunuz kumaştan su veya deterjan akabileceğinden, önce onları temizlemenizi öneririz.

Taşınma Öncesi Temizlik, Evinizde bir balkon varsa, pencerelerden sonra balkona gidebilirsiniz. Balkonunuz küçük veya büyük olsun, onu hortumla temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu temizliği kolaylaştırır. Balkonu temizledikten sonra zeminleri ve kapıları temizlemeye başlayın. Dış kapıyı deterjanla temizleyebilirsiniz. Temizlik sırasında, camları açık bırakın ve evi havalandırın.

Dolap ve Çekmecelerin Temizliği

Kabini ve kapıları içeriden ve dışarıdan temizleme Kabini ve çekmeceleri nemli bir mikrofiber bezle temizlemeye dikkat edin. Dolapların üst ve alt kısımlarının temizliğini kaçırmayın.

Taşınma Öncesi Temizlik Mutfak Temizliği

Taşınma Öncesi TemizlikEvinizde temizlemeniz gereken alanlardan biri mutfaklardır. Her şeyin temiz ve steril olması önemlidir. Çok fazla gıda ürünü, mutfak eşyası, tabak, bardak, çatal bıçak takımı vb. Bir mutfak aleti olacağı için temiz ve düzenli tutulması yararlıdır.

Daha önce kullanılmış bir eve taşınırsanız, alt köşedeki fayansları ve mutfak dolaplarını temizleyin. Dolapların içini sirke veya deterjan suyla temizleyin. Hızlı kuruma için dolapları açık bırakın. Yerleşik ürünlerinizi temizlemeyi unutmayın. Lavabonu iyice ovalayın ve parlatın İçerideki ve dışındaki tüm camları temizleyin.

Mutfağın duvarlarını temizlemeniz, hatta yıkamanız daha iyidir. Mutfak dolaplarını iyice temizleyin. Buzdolabının içini ve dışını temizleyin. Mutfak tabanını tezgahın altında bile ıslak ve kuru bir vakumda yıkayın.

Taşınma Öncesi Temizlik Banyo Temizliği

Küvet ve duştaki kabini temizleyerek başlayın. Ürünler daha önce kullanılmışsa, onları iyice temizlemenizi öneririz. Duvarları bir kimyasal seramik temizleyici ile bir fırça ile yıkayın. Küvet, lavabo, kapı ve bağlantı parçalarını, tuvaletin içini ve dışını iyice temizleyin. Bir banyo dolabı varsa, dolapların içini ve banyo aynasını temizleyin.

Taşınma Öncesi Temizlik Döşemeleri Bol Suyla Yıkayın

Taşınma öncesi döşeme temizliği ev nasıl temizlenir? Bunu dört aşamada incelemek mümkündür: İlk aşamada, önce evin kirli olup olmadığını kontrol edin ve yaklaşık temizlik yapın.

Ek olarak, duvar veya diğer alanlarda değişiklik yapılması gerekip gerekmediği doğrulanır.

Duvarda veya parke gibi yerlerde şişme varsa, bir spatula ile kazımak gerekir. Kazıdıktan sonra kuruması beklenmeden önce saten boya ile boyanır. Kuruduktan sonra, normal boyanın bir veya iki günde aynı şekilde kurumasını bekleriz. Buna göre zeminde karolar varsa veya yapılan modifikasyon işlemine göre parke varsa.

Taşınma Öncesi TemizlikBu işlemlerden sonra, süpürge yardımı ile yaklaşık bir temizlik yapılır ve bir veya iki gün dinlenebilirsiniz.

İkinci aşamada mutfak dolaplarının temizlenmesi gerekir. Ardından camların kenarları temizlenmelidir. Evin yüzey temizleyici ile temizlenmesinden sonra, işlerin çoğu yapılacaktır. Evi tekrar temizledikten sonra, aynı tozu önlemek için kapının önüne eski bir bez koymak makul olacaktır.

Ev tozlanırken, taşınma gününe kadar onu temizlemek mümkün olacak. Dördüncü ve en önemli aşama elbette tehcir günüdür. Yaptığımız temizlik israfını önlemek için eski kumaş parçasını giriş kapısının önüne yerleştirmek gerekir. Bu sayede işçiler ayakkabı taşıyor ve onlara dikkat ediyor. Bu önlemler sayesinde temizlik bir yara sağlar ve israf edilmez.

Yeni Eve Taşınmadan Önce Ne yapmalıyiz?

Yeni evinize Taşınma öncesi temizlik, ev yer değiştirme gününe kadar her bakımdan hazırlanmalıdır. Eşyaların gelmesinden sonra yapmak istediğiniz şeyler her zaman daha zor olacaktır. Bu zorlukların üstesinden gelmek ve kolaylaştırmak için planlı eylem esastır.

Taşınma Öncesi TemizlikTemizleme süresi, önceki sahiplerin nasıl kullandıklarına ve ayrılırken en az bir kaba temizlik yapıp yapmadıklarına bağlı olacaktır.

İkinci aşamada, önce mutfak dolaplarını temizleyin, ardından camları ve camları temizleyin, sonra bir ara verin ve rahatlayın. Şimdi tüm evi bir kova, paspas ve suya eklenmiş bir yüzey temizleyici ile temizleyin. Yani evde toz izi olmayacak. Taşınma gününe kadar kapsamlı bir temizlik işiniz kalmadı. Taşınma işinize kadar eve giriş ve çıkışlar olacak.

Taşınma Öncesi Temizlik, Bu nedenle, zemini soğutmak için zeminde bir tabaka kullanmayın, böylece küçük bir temizlikten sonra eve giren insanlar girer. Temizliğiniz boşa gitmeyecek. Bir çift ayakkabıyla ayakkabı almak istemiyorsanız, bununla başa çıkabilirsiniz. Üçüncü aşama kovadır ve evin her zaman hazır olması için en kolay aşamayı paspaslayın. Taşınma gününe kadar, kirlenmiş bölgeleri hemen birkaç bezle temizleyebilirsiniz.

Taşınma günü geldiğinde, evde yaptığımız temizliğin boşa gitmemesi için bazı önlemler almalıyız. Çünkü nakliye işçileri eve ayakkabılarla dikkatlice temizlediğiniz eve girecektir.

Çalışanların ayakkabılarını buzdolabında veya sırtlarında sırtlarında bırakmalarını beklemeyin. Kirliliği azaltmak için önlem alın. Bu önlemler, taşıma bittiğinde temizliği kolaylaştıracaktır. Bu nedenle, araba ve paspas kovasından sonra genel temizlik başka bir temizlik yapmak için yeterli olacaktır. Şimdi halıları genişletebilir ve yeni evinizin keyfini çıkarabilirsiniz.