Evinizi-Tasimadan-Once-Yapilacak-Hazirliklar

Evinizi Taşımadan Önce Yapılacaklar

Evinizi Taşımadan Önce Yapılacaklar ve Hazırlıklar Erken hazırlanmaya başlayın. Önerim, katılım tarihinden en az 5 hafta önce başlamalıdır. Uzun zaman alan bir süreç ne kadar erken başlarsa, o kadar rahat hissedeceksiniz. Hareket edene kadar ne kadarına sahip olduğunuzu bilmediğinizi ve bu vaadi belli deneyimlerden sonra söylenmesi gerektiğini söyleyen bir söz var. Eşyaların biraz azalırsa, bir hafta boyunca onları almak istersen tekrar düşünmeni öneririm. Dolaplardan başla Evinizin bir köşesinde kilitli dolaplarla başlayıp çok fazla açmayın. Bu dolapta ne olacağına karar

Eşyalarını toplamaya başlayabilirsin.Beklet veya at Genel olarak evinizi temizlemeye başlayın. Hangi öğelerin korunacağını ve hangilerinin korunacağını belirleyen temizlik olmalıdır. Evinizde gereksiz olduğunu düşündüğünüz öğeleri saklamayı bırakın. Kullanmak için yeterince iyi olup olmadığını gönderin veya affedin. Farklı boyutlar toplamaya başlayın. Bir kutu alabileceğiniz için, piyasalardan ikinci el kutuları almaya başlayabilirsiniz. Hangi boyutta olursa olsun kesinlikle işe yarayacak. Online olarak bir paket talep edebilir veya ambalaj malzemeleri tedarikçilerini ziyaret edebilirsiniz. Kutuları, balonları, naylon ve karton kutuları burada bulabilirsiniz.

Evinizi Taşımadan Önce Paketlemeye başla

Evinizi Taşımadan Önce Yapılacaklar ve Hazırlıklar Malları paketleme malzemesi ile iyice sarın. İyi paketlendiğinden emin olun. Çünkü bu parçaların sorumluluğu, ambalajın kırılmaması veya zayıf ambalaj nedeniyle oluşabilecek hasarları ortadan kaldırmamasıdır. Taşıyıcı sorumlu değildir. Ürünleri nasıl paketleyeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki öğeler sizin içindir.Her ürün size ambalaj hakkında daha fazla bilgi verecektir. İncelemenizi tavsiye ederim.

Evinizi Taşımadan Önce Yeterince naylon top alın

Toplu naylon rulolar hem inşaat pazarında hem de ambalaj ürünleri satan mağazalarda ve ekonomiktir. Eşyalarınızı naylon balonlarla kolayca sarabilirsiniz. Mobilya ve mutfak gereçleri, çok fazla ambalaj üretmeyin. Nakliye şirketi paketlense bile, birkaç tane naylon rulo alıp daha fazla koruma sağlamak için kullanabilirsiniz.

Evinizi Taşımadan Önce Ürün listesi oluşturun

Nakliye şirketinin taşıyacağı tüm mallar için bir ürün listesi hazırlayın ve teklif verirken şirketi ile paylaşın. Bu, nakliye şirketinin ambalaj malzemesini, nakliye elemanını ve nakliye aracını ürünlerine göre tedarik edeceği anlamına gelir. Bir kopyasını kaydetme Bu öğe listesiyle, öğelerinizi taşıdıktan sonra çok kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Doğal Gaz, Elektrik, Suyu Aboneliklerini İptal Edin

Tüm aboneliklerinizi yeni evlere iptal edin ve evden çıkmadan önce her saatin fotoğrafını çekin. Resimlerinizi sunucunuzla paylaşın. Bu sayede taşıdıktan sonra ek maliyetlerden kaçınabilirsiniz.

Evinizi Taşımadan Önce Yeni eviniz için bir tasarım hazırlayın

Her odanın kapısına odanın adını yazın. Yani taşıyıcı nereye gideceğini biliyor. Yatak odası nerede, koridorda çok fazla karışıklık yaşanıyor. Mallar yanlış odadaysa, nakliye şirketi ile tartışmaya neden olabilir. Küçük bir kağıt parçasını bile bulunduğu yere yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde gönderen, kimseye sormadan hangi odada hangi odayı ve nereye yerleştireceğini görebilir.

Evinizi Taşımadan Önce Taşımacılık sigortası

Ev sigortasının kapsamının çok yakın olduğunu bilin. Aracınızın çarpmasını sağladığını bilmeniz çok önemlidir. Bir sorunuz varsa, doğru bilgileri vermek için bir sigorta acentesinden bilgi alabilir veya sigorta müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Ayrıca ev sigortası poliçemizi de kontrol edebilirsiniz. Nakliye aracı yeni evinizin kapısına yaklaşıyor mu? Bu, evinizin girişinden 20 metreden fazla olan taşıma kamyonu park alanı sizden ekstra para talep ederse çok önemlidir. Bu mesafeyi açıkça öğrenin ve nakliye şirketlerinden gelen bir alıntı ile bu ayrıntıyı paylaşın. Sadece sms ile söyleme. Siteye taşınıyorsanız, nakliye aracının siteye girip girmeyeceğini öğrenin. Hangi site yönetiminin hangi gün ve saatlerde hareket etmenize izin verdiğini öğrenin.

Evinizi Taşımadan Önce Sürecin Sözleşme ile Belirlenmesi

Sözleşmedeki tüm bilgileri almak için nakliye şirketi ile birlikte çalışacaksınız. Muhtemel anlaşmazlıklar durumunda, bu yazılı şartlar kurtarmaya gelir. Aksi takdirde, işten çıkmak kolay olmayacak ve size biraz mal olacak.

Ayrıntılarda karşılıklı olarak mutabık kalınmayan, kağıda bir sözleşme yazın. Ne kadar ödediğinizi, ne kadar teslim edileceğini ve ne zaman teslim edileceğini işaretleyin. Nakliyatın taşınmayacağı ürünleri tanıyın Yerli taşıma şirketleri, kimyasal, yanıcı, patlayıcı ve yerli olmayan ürünler taşımamaktadır. Bunları mutfak tüpleri, kömür, odun, silah olarak özetleyebiliriz. Daha fazla bilgi için, lütfen bu öğeleri kullanmayın. Nakliye firması tarafından yapılmayan işleri öğrenin Duvar delme, iklimlendirme montajı, uydu anten ve avize montaj şirketlerini devralmaz. Lütfen bu bilgileri nakliye şirketinize bildirin. Hareket günü böyle sürprizlerle yüzleşmek istemez misiniz?

Evinizi Taşımadan Önce Şehirler Arası Nakliyat Firması

Evinizi Taşımadan Önce Yapılacaklar, teslimatlar için 24 saat daha ekleyin Uzun mesafeleri taşırken, nakliye şirketi tarafından belirtilen teslim tarihine 24 saat ekleyin. 24 saat hazırlayın. Ürünleriniz zamanında teslim edilse bile, hazırlanırsanız daha iyi olur.

Çünkü nakliye şirketleri bazen araçtaki boş kapasite nedeniyle yükü başka bir şehre taşıyor. Bu nedenle, mallar istenen zamanda teslim edilemez. Hazırlanmak her zaman daha iyidir.  Son olarak, hayallerinizdeki evi seçme fırsatını değerlendirin, iyi değerlendirin.

Öyleyse taşınmaya hazırlanmalısın: eşyalarını evine sarman ve onları yeni eve taşımalısın. Hareket etmek çok zor ve stresli bir iştir. Ancak, saçınızı beyazlatmadan taşıma işlemini daha iyi yönetebilirsiniz. Burada, yer değiştirme stresini iyi idare etmenin yedi yolu, eve taşınmadan önce eşyalarını incelemelisin. Stressiz bir taşınma için Bozukluk stres yaratır. Dolaptaki giysileri aylarca kullanmadığın şekilde ayır, böylece rahat bir nefes al. Evinizdeki karışıklığı ortadan kaldırmak için kullanmadığınız ürünler için aşağıdaki üç yöntemi kullanın. Satın alın, bağış yapın veya atın.

Evinizi Taşımadan Önce Fazla eşyalarınızı Satmak İçin

İnternette eşyalarınızı satmak için kullanabilirsiniz, çünkü Facebook sayfanızda sattığınız ürünleri kullanmazsınız ve paylaştığınızda daha kolay satabilirsiniz. Eğer hava güzelse bit pazarını veya semt pazarını da deneyebilirsiniz. Bu konuda bölgenizdeki belediyede bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, hayır kurumlarının bu bağışları kabul ettiğini de biliyoruz.

Her gün alışverişinizi yaparken dikkatli olun. Buzdolabındaki yiyecekler azaldıkça yeni menüleri ve farklı tarifleri deneyebilirsiniz. İçecekleri buzdolabında almayı unutmayı Arkadaşlarınızla zaman geçirin ve tek bir göreve konsantre olmak için biraz hareket edin; bu da seyahatinizi azaltacaktır ve sizi stresten uzak tutacaktır. Her görev zamanında gerçekleşirse, stres uçup gidecektir. Sonra tekrar arkadaşlarınla ​​vakit geçirebilirsin. Çocuğunuz için bir bakıcı bulun veya bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Böylece taşımayı kolaylaştırmak için bir şeyler hazırlayabilirsiniz.

Bir gün çalıştıktan sonra arkadaşlarınıza keyifli bir sürpriz yapmayı unutmayın ya da bir hafta sonu toplayın, böylece paketleme işlemini tamamlayın. Harekete geçmeden haftalar önce, paket ve gazete toplamaya yavaşça başlayın. Muhtemelen internetten haberleri okumak, ancak endişelenmeyin, gazete hala basılıyor ve bunları pazardan ve distribütörlerden ücretsiz olarak satın alabilirsiniz. Ambalaj malzemeleri satan mağazalardan ambalaj kağıdı ve ambalajları da satın alabilirsiniz. Bir kutu satın aldığınızda, taşıma için ideal ve yüklenmesi kolay 3 farklı kutu boyutunda (küçük, orta, büyük) kutuları seçin. Her işi taşı.

Evinizi Taşımadan Önce Taşınma Planı Hazırlamak

Evinizi Taşımadan Önce YapılacaklarHareketli bir plana sahip olmak ne zaman ve ne yapılacağını bilmek anlamına gelir. Daha organize ve stressiz bir hareket süreci için, burada örnek bir hareket planı indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ambalajı nereden başlayacağınız, ne zaman hangi odaya koyacağınız ve valizinizi ne zaman paketleyeceğinize dair planı yazınız.

Hareketin hiç bu kadar stresli olmadığını göreceksiniz. İhtiyacınız olan son şey pasaportunuzun veya alyansınızın nerede olduğunu bilmemek. Bu her şeyden çok stres yaratır. Paketlemeye başlamadan önce değerli eşyalarınızı ayırın ve ayrı bir çantada bel çantasında veya çantasında saklayın. Taşınma günü değerli eşyalarınız yoksa, çok üzülmüş olabilirsiniz. Altın artık tüm bankalarda mevcut veya bu durumu kasa ile netleştirebilirsiniz.

Sabah 8: 00’de hareket etmeye başladı, fakat aynı sabah 12: 00’de evi boşaltması gerekiyordu. Böyle bir durum yaşanması nakliye ücretini arttıracak ve aşırı stres yaratacaktır. Bugünlerde hayatta kalmak için ertelemekten kaçının. Bu işlem için zaman ayırın. Planlanan işi bitirdikten sonra kalan boş zamanı değerlendirebilirsiniz.

Son olarak, stresi azaltmanın en iyi yollarından biri stresi paylaşmaktır. İşletmeyle ilgilenecek vaktiniz yoksa, bu işlerin bir kısmını nakliye şirketinize devretmek iyi bir çözümdür. Arkadaşlarınızdan bazı görevlerde yardım istemesini isteyerek daha az zamanda hareket etmeye hazırlayabilirsiniz. Bir elin eli nedir? İki elin, işi çok kolaylaştıracak fazladan bir el gibi bir sesi vardır. Taşırken çok fazla ele ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Taşımadan önce herhangi bir paketleme yapmak istemiyorsanız, firmanız geleceği ile birlikte gelen tüm paketleme işlemlerini yapacak. Ulaşım işini istediğiniz gün gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçenekleri görmezden gelmeyin.