Ev-Duzenleme-Teknikleri-ve-Ipuclari

Ev Düzenleme Teknikleri ve İpuçları

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları tarzımızla birleşen mobilya ve dekoratif aksesuarlarla süslenmiş bir evde yaşamak oldukça tatmin edici Hepimiz evimizin zarif ve etkileyici görünmesini istiyoruz. Öte yandan, evi aynı tarzda tutmak için düzenli ve titiz davranmak zorundayız.Düzensiz bir ev, özenle yapılmış bir dekorasyonu bile engeller ve mekanlarda çirkin ve kirli bir görünüme neden olur.Bundan kaçınmanın tek yolu evi her zaman düzenli tutmak. Evi her zaman düzenli tutmak için, kendimiz ve evimizi paylaştığımız herkes için bir alışkanlık haline getirmeliyiz.

Ancak, bu her zaman yeterli olmayabilir. Evimizi sıraya koymak ve eşyalarımız için gün geçtikçe artan uygun yerler bulmak için ihtiyaç duyduğumuz şey, farklı miktarlarda birçok depolama birimidir. Evimi düzenlerken nelere dikkat etmeliyim?

Ev düzenleme konusu çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Kıyafetlerden mutfak eşyalarına, bazı periyotlarda kullanılmayan mevsimlik eşyalara, yedek parçalara, aletlere, aletlere, ayakkabılara ve aksesuarlara kadar sırayla yapmamız gereken düzinelerce şey var. Bu elemanlar, ihtiyaç duydukları depolama sistemi türlerine göre birbirlerinden çok farklıdır.

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, örneğin elbise askısı ve raflar için bölünmüş dolaplara, yazın ise yatak örtüleri ve battaniyeler için battaniyeler için geniş göz dolaplarına ihtiyacımız var. Mücevherlerimizde birbirimize ulaşamayacağımız cihazlara ihtiyacımız var ve her birine kolayca ulaşabiliyoruz. Mutfakta, üst üste gelmeyen, ihtiyaç duyduğumuz tüm malzemelere kolayca erişmemizi sağlayacak dolaplara ihtiyacımız var. Özetle, depolama sistemi depolanacak ürüne göre değişmektedir.

Evi Düzenlemek İçin Fikirler

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, Bir evi dağılmış yapan şeyin ne olduğunu sorarsak, kablolar, elbiseleri olmayan giysiler, kapı ayakkabıları, gazeteler ve dergiler gibi sayısız öğeyi sayabiliriz. Bununla birlikte, ürünleri uygun depolama yöntemleriyle organize ederek bu karmaşadan kurtulmak mümkündür. Yapılması gereken, depolama alanlarını daha verimli kullanmak, evin ölü alanlarını yaratıcılık da dahil olmak üzere rasyonel çözümleri depolamak ve uygulamak için kullanmaktır. Sonra, ana depolama alanlarını ilk etapta belirledik ve karmaşayı nasıl önleyebileceğimizi önerdik. Gelin, birlikte bir göz atalım.

​ Yatak Odası İçin Depolama

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, temiz ve düzenli olsanız bile, yatak odasını almak yine de zaman alır. Her zaman giysi siparişi vermek zorlaşıyor, çünkü her gün kıyafet değişiminden ya da günün sonunda yavaşlamadan dolayı kendinizi yorgun hissediyorsunuz.

Bu nedenle, enerjimizi boşa harcamak yerine daha fazla depolama alanı yaratarak bu sorunun bir dereceye kadar üstesinden gelebiliriz. Ama yatak odasında ikinci bir dolaba girmek sadece sana mal olmayacak, aynı zamanda yer bulma konusunda da sorun yaşayabilir. Bu noktada, eşyanın başlangıcına geri dönmek ve depodaki ölü alanları dahil etmek gerekir. Yatak odasında daha fazla yer kaplayan yatak mobilyadır. Yani yatağı işlevsel yapmalısın. Bunun için yatağın altındaki boşluğu kullanabilirsiniz. Yatağın altındaki büyük bir çekmece iyi yapacak.

Kütüphanenin Tasarımı

Yeni bir depolama alanı bulmak yerine, mevcut öğelerin organizasyonu ile ilgili bir konuya geçelim. Diğer bir depolama alanı kütüphanedir. İşin güzel yanı, iki günde bir kütüphaneyi düzenlemek zorunda olmamanız. Ancak, aylık bir inceleme de faydalıdır. Zaman içinde küçük bir yığın haline gelen gazete ve dergileri çıkarmak, yapılması gerekenlerden biri. Ek olarak, eğer kitaplık CD gibi farklı unsurlara sahipse, boyutuna uygun bir raf sistemiyle düzenli bir görünüm için çok faydalıdır.

Yaratıcı Çözümler

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, önceki iki bölümde, ölü alanların ve mevcut depolama birimlerinin doğru kullanımı hakkında konuştuk. Bu ikisine ek olarak, yaratıcılığınızı kullanarak yeni depolama alanları oluşturabilirsiniz. Örneğin, evinizin odaları arasında kat farkı varsa, bir veya iki adım atmanız gerekecektir. Depolama için bu adımların kullanımı ile ne olur? Evet, oldukça alışılmadık bir şey ama tartışmasız da işlevsel olduğu doğru.

Ayakkabı Rafları

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, Ayakkabılar, kendinize iyi bakmazsanız kolayca dağılabilen başka bir şey. Özellikle kapının önünde biriken ayakkabılar çok çirkin bir görüntü yaratıyor. Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılamak için girişte vestiyer kullanmanız çok önemlidir. Ancak gardırop da ayakkabı meraklıları için yetersizdir. Ek olarak, ayakkabı koleksiyonlarını görüntülemek için yatak odasında bir yere ihtiyaçları vardır. Günümüzde modern depolama birimleri giyim ve ayakkabı için çözümler üretmektedir. Ayrıca ayakkabılarınız için özel bir raf da yapabilirsiniz. Her şeyden önce, ihtiyacımız var:

Evdeki Tüm Gereksiz Eşyaların Ortadan Kaldırılması

Gerçekten ihtiyaç duyduğumuz ürünleri doğru şekilde sipariş edin ve onları aradığımızda bulmamızı kolaylaştırmak için onları organize edin. Burada önemli olan bu adımların sırasıdır. Öncelikle gereksiz unsurlardan tamamen kurtulmalıyız, böylece gerisini daha hassas bir şekilde sınıflandırabilir ve onlar için daha uygun bir yer bulabiliriz.

Gereksiz Unsurlardan Kurtulun

Kural, bir maddeden kurtulmak için iyi bir nedeniniz yoksa, ondan kurtulmanız gerektiğidir. Ve, bir kenara bırakmak, bir gün gerekli “asla geçerli bir sebep değildir. Neye sahipseniz, geçen yıl sizin için işe yaramadıysa, gelecekte gelecekte çalışmayacak. Eşya  geçen yıl benim için çalıştı mı? Olmazsa, ona bakmaktan ve var olduğunu bilmek beni mutlu ediyor mu? Eğer ikisine de cevabınız hayır ise, bırak gitsin.

Kategorilere göre düzenleyin Çoğumuz: “Bugün mutfağı, yarın yatak odasını, ertesi gün oturma odasını ayarlayayım. Aksine, Kondo plan yapmamızı tavsiye ediyor “bugün kıyafetlerimi, kitaplarımı yarın ve ertesi gün alacağım. Bunun nedeni, kitaplarınız ve dergileriniz farklı odalardayken, onları göremeyebilirsiniz, ancak hepsini bir araya getirip çoğalttığınızda, bunun ne kadar ve muhtemelen gereksiz olduğunu anlayabilirsiniz. Saklanması en kolay ürünler şunlardır: elbiseler, kitaplar, CD’ler, aksesuarlar, makyaj, yazı ve çizim araçları. Gereksiz öğelerden mümkün olan en kısa sürede kurtulun, böylece ruhsal değeri olan makaleler üzerinde daha fazla zaman geçirebilir ve onları atıp atmayacağınıza karar vermeye zorlayabilirsiniz.

Evin Karışmasına İzin Vermeyin

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçlarıEv düzenleme teknikleri ve ipuçları, Kurtulmak istedikleriniz için, ev halkı şöyle der: “Atmayın, bir güne ihtiyacınız var”. Bu temizlik planınızı tamamen kesecektir. Onların size karışmasına izin vermeyin, yoksa bu felaket büyümeye devam edecek.Söyleme, bunu eve koydum, atma. “Bu, gardırobumuzdaki fazlalıklardan kurtulmaya çalışmamızı engelleyen en önemli düşüncedir: fırlatmam, dışarıda kullanmasam bile kendimi eve koydum. Bu çok iyi bir fikir değil.Dışarıda giymeyi sevmediğiniz bir elbise sizi mutlu etmiyor. Evde geçirdiğiniz saatler boyunca sakin olmanız için sizi mutlu eden kıyafetlere sahip olmanız önemlidir. Evet, şöyle düşünebilirsiniz: “Ah, kim sevecek görecek, ancak giyilen kıyafetler evinizin huzuru ve evin halkını kaybedebilir.

Hediyelerle Olan Manevi Bağınızı Abartmayın

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, çoğumuz aldığımız hediyelerden kurtulmayı düşünmüyoruz; Çünkü onlarla bir manevi bağ kurduk. Aslında, elinizde tuttuğunuz şeyleri değerli kılan benim değil, o zamanın duyguları bir ifade biçimidir. Bu hediyeyi atmak kesinlikle şu anki mutluluğunuza veya şükranınıza ihanet değildir. Onsuz, içinizde aynı mutluluğu ve şükran duygusunu yaşayabilirsiniz.

Parfüm Şişelerini Düzenle

Parfüm şişeleri, çekmecenin içinde fazla yer kaplar. Bir raf rafını güzel bir yere koyarak parfümlerinizi kolayca yerleştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Siz ve eviniz için, düzenleme konusunda sıfır bir avantaja sahip olacaksınız.

Makyaj Kutusunu Düzenle

Ev düzenleme teknikleri ve ipuçları, Makyaj ve parfüm şişelerini düzenlemek ve saklamak çok zor bir iştir. Bu malzemelerdeki en az bir çekmeceyi ayırmanız gerekir. Bu çekmeceyi aşağıdaki gibi bir düzenleyiciyle de düzenleyebilirsiniz. Kolyelerinizi dolaşmayan şekilde düzenleyin Eski bir ahşap askı ile birkaç küçük kanca ile yaka askısını aşağıdaki gibi yapabilirsiniz. Bu sayede kolyeleriniz asla karışmaz ve aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Bazı kıyafetler ve aksesuarlar aşırı Örneğin, eşarplar ve şallar çok büyüktür ve organize edilmesi ve saklanması zordur. Eşarpları düzeltmenin en iyi yolu aynen şöyledir. Kendine böyle bir askı yapabilirsin. Belki meslektaşlarını çok uzakta bulabilirsin. Bulamazsanız, banyolarda kullanılan banyo perde halkalarında bulabilirsiniz. Gerisi size kalmış!

Kablo Düzenleri

Evinizi organize etme ve saklama fikirleri, hemen hemen her sorun için bir çözümün yanı sıra elektronik cihazların ve kabloların organizasyonunu da içermektedir. Genel ilke, kabloların etiketlenebilmesi ve karıştırılmamasıdır.